Valbenazine – KINECT-HD2 – Aktualizácia 4.1.2023

Aktualizácia s 4.1.2023

Valbenazíne prešiel do dlhodobej štúdie. Bude trvať cca 3 roky. Výsledky na zmiernenie mimovoľných pohybov a zlepšenie zdravotného stavu pacientov sú signifikantné.

Preložený článok tu.

Aktualizácia s 13.4.2022

Bola dokončená 3 fáza štúdie. Pacienti okrem zmiernenia pohybov hlásili v 43% aj zlepšenie zdravotného stavu. Vedľajšie účinky boli, nepokoj, pády, ospalosť a únava.

Preložený článok cez google prekladač tu.

 

Aktualizácia z 3.4.2022

Neurocrine Biosciences oznámil úspešné dokončenie fázy III testovania lieku Valbenazin na liečenie mimovoľných pohybov spôsobených HCH. Všetky informácie budú zverejnené na konferencii 5.4.2022. 

Liek preukázateľne zmiernil mimovoľné pohyby v priebehu podávania v druhom týždni po nasadení a pokračoval v zlepšovaní stavu pacientov.

Valbenazin je schválený liek používaný na liečbu iného ochorenia spojeného s mimovoľnými pohybmi. V súčasnosti prebieha dlhodobá štúdia KINECT-HD 2 na posúdenie bezpečnosti tohoto lieku  pri pacientoch s HCH a v priebehu tohoto roku by malo dôjsť k schváleniu lieku americkou FDA pre použitie pri HCH.

Originál článku nájdete tu.

Aktualizácia z 15.12.2021

Podľa predbežných výsledkov Valbenazín znížil motorické skóre o  3,2 bodu a teda spôsobil zlepšenie. Budúci rok by mal byť predpisovaný v Amerike na zmiernenie choretických a mimovoľných pohybov pri HCH.

Originál informácie tu.

Druhý článok tu.

V Kanade a Amerike práve prebieha tretia fáza testovania lieku Valbenazine. Tento liek je dostupný a testuje sa prvýkrát pri pacientoch s HCH. Mal by mať pozitívny dopad na mimovoľné pohyby a choreu.

Viac v originálnom článku tu.