Slnko vo vetre

Skutočný príbeh Slnko vo vetre vás rozosmeje i rozplače zároveň

Knižka Stanislavy Rohmann je ako život. Chytí Vás za srdce svojou hĺbkou, láskavosťou, osobitosťou i spôsobom výpovede. Hlavná hrdinka Emma naozaj žila, naozaj milovala a naozaj bojovala. A autorka Stanislava Rohmann jej naozaj vniesla do života to, čo už dávno stratila. Skutočný príbeh Slnko vo vetre vás ožiari krásou života, ofúkne jeho smútkami, zaleje túžbou bojovať a víťaziť.

Ak túžite po knihe, ktorá Vás chytí za srdce, neváhajte. Objavíte lásku, ktorú by ste chceli zažiť, nádej, ktorú by ste túžili vlastniť a blízkeho človeka, ktorého by ste chceli mať po svojom boku až do posledných dní.

Kniha ako splnený sľub

Autorka je krehké žieňa a len ťažko si je možné predstaviť, ako zvládala fyzicky i psychicky náročné opatrovanie svojej klientky, ktorá trpela Huntingtonovou chorobou. A kde v sebe vzala humor nevyhnutný na prekonávanie každodenných, často nezvládnuteľných, no pritom úplne bežných úloh. Najmä, ak pred medzníkom vo svojom živote, ktorý venovala opatrovaniu, ako aj po ňom, pôsobila a pôsobí v bankovom sektore. Nehovoriac o tom, ako bravúrne dokázala spomienky na Emmu spísať do knihy, len preto, že jej to pred smrťou sľúbila.  

Emma mala všetko. Aj čosi navyše – Huntingtonovu chorobu

A o čom je vlastne skutočný príbeh Slnko vo vetre, ktorý vyšiel vo Vydavateľstve Maxim a je napísaný tak, že sa zároveň smejete i plačete? Že chcete byť milovaná mužom ako je Martin, mať Emminu vášeň pre dobrodružstvo a neutíchajúcu chuť žiť?

Emma je krásna živelná žena s nadpriemerne vysokým IQ. Kde sa vyskytne, tam je stredobodom pozornosti, je si vedomá svojich predností a muži jej ležia pri nohách. Je úspešná a obdivovaná, do čoho sa pustí, to jej vychádza.

Emma má všetko, o čom iné snívajú. Až kým sa zo dňa na deň neocitne v smrteľnom zajatí zriedkavej Huntingtonovej choroby, postupujúcej až do fatálneho konca.

Emma zomiera, no bojuje ako levica. Až do posledného výdychu ostáva výnimočnou osobnosťou a ženou, ktorá si užíva život v celej jeho kráse. Jej posledné roky sú „tlmočené“ slovami ľudí, ktorí sa o ňu starali s láskou a rešpektovaním jej zložitej osobnosti.

Žiadny sladký pátos v knihe nečakajte

Lebo Emma nebola anjel a z knižky je to cítiť. Autorka sa nepriklonila k zamlčaniu jej negatívnych vlastností, nevynechala nepríjemné situácie ani krízové momenty. Vďaka tomu sa k vám dostane príbeh, ktorý je úderný, uveriteľný a vyvoláva zimomriavky i úsmev zároveň.

„V duchu ju vidím radovať sa, fajčiť, vykrikovať.“

Skutočný príbeh Emminho vopred prehratého boja je plný silných emócií a hlbokých myšlienok.

„Emma odišla, no ostali nám silné spomienky. Hoci už prešlo pár rokov, odkedy umrela, stále sa usmievam, keď prechádzam miestami, kde som predtým bola s ňou, a v duchu ju vidím radovať sa, fajčiť, vykrikovať. Všetko to, čím bola a aká bola, v nás stále vyvoláva pocit vďačnosti, radosti a naplnenia, keď na ňu spomíname,“ konštatuje S. Rohmann. Knižku uviedla do života „bublinkami“, keďže Emma milovala šampanské i dobrú spoločnosť.

„Život nie je dobrý ani zlý, život len je.“

A ako si na svoju „Emmu“ spomína jej manžel „Martin“?

Mou Emmu i sebe samého jsem poznával po celou dobu od našeho seznámení až po její smrt. Těch 38 let byly plné poznání, plné mnoha zajímavých, šťastných, krizových i nekrizových zážitků, které mi pomáhaly poznávat “ŽIVOT JE JAK JE”. Život není dobrý ani špatný, život jenom je, jak je. Toto POZNÁNÍ jsem pochopil až pomocí Emminy choroby.”